loading...
19 stycznia / Erwiny, Henryka, Mariusza

HISTORIA i ABSOLWENCI SZKOŁY


 • Nasi Absolwenci

  02 września 2016r. 5246 15
 • Patronka Szkoły

   Maria Skłodowska-Curie urodziła się w 1867 r. w Warszawie. Była najmłodsza z pięciorga rodzeństwa. Rodzina jej nie była bogata. Już od najmłodszych lat bardzo lubiła dużo czytać. Szczególnie interesowały ją nauki ścisłe. Ukończyła gimnazjum ze złotym medalem. Marzyła o studiowaniu na uniwersytecie w Paryżu. Żeby zebrać fundusze na wyjazd, pracowała jako prywatna nauczycielka i jednocześnie przygotowywała się na nielegalnym Uniwersytecie Latającym w Warszawie.

  02 września 2016r. 4714
 • Historia Szkoły

   W tym roku Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Marii Skłodowskiej-Curie obchodzi 60-lecie działalności. Rocznica ta wzbudza wiele pozytywnych emocji, zmusza do refleksji, a wszystkich zaangażowanych w życie szkoły mobilizuje do dalszego działania.

     Przez te dziesięciolecia placówka zmieniała adresy, swoje struktury i dostosowywała do współczesnych metod edukacji. Tym co w niej niezmienne od chwili powstania aż do dnia dzisiejszego to cele i zadania stawiane szkole. Jest to miejsce, które rozwija umiejętności władania językiem ojczystym oraz kształtuje tradycje i samoświadomość polską. Przede wszystkim jednak szkoła polska to ludzie – Polacy – którzy mimo wielu lat życia na obczyźnie, nigdy nie zapomnieli o kraju, to ludzie, którzy pielęgnują miłość i poczucie obowiązku wobec Ojczyzny po dziś dzień. To oni tworzyli i tworzą edukacyjną tkankę polskości na obczyźnie.

  02 września 2016r. 4901
 • w dół

  Lokalizacja

  Szkoła Przedmiotów Ojczystych
  im. Marii Skłodowskiej-Curie
  Ursuline High School
  The Downs, Wimbledon
  London, SW20 8HG

  Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
  Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
  Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

  Szkoła Przedmiotów Ojczystych

  im. Marii Skłodowskiej-Curie

  The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

  email: admin@PolskaSzkolaPutney.com

  Account Name (Nazwa Konta):
  Polish School Putney

  Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

  Account Number (Numer Konta): 46551668