loading...
18 września / Ireny, Irminy, Stanisława

WIERSZOWISKO 2020

W niedzielę 29 czerwca ogłoszone zostały wyniki tegorocznego konkursu recytatorskiego Wierszowisko, którego tytuł brzmiał: „O przyjaźni. Przyjaźń to piękny kwiat, przyjaźń otacza świat, przyjaźń osusza łzy, przyjaźń to ja i Ty.”

Tegoroczny finał, z powodu epidemii koronawirusa, był nietypowy. Tak jak wszystko w ostatnich miesiącach odbył się na odległość. Uczestnicy musieli dokonać nagrania swojego występu a następnia przesłać je do jury.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:

-        Lena Kwiecińska- I miejsce w kategorii 7-8 lat

-        Antoni Mreńca- III miejsce w kategorii 9-10

-        Nadia Kwiecińska-  III miejsce w kategorii 15-16 lat

 GRATULUJEMY!

Zanim do tego doszło w szkole, jak co roku, dzieci i młodzież pięknie przygotowali się do eliminacji klasowych. Do finału szkolnego już nie doszło, ale warto w tym miejscu przypomnieć przedstawicieli klasowych.

W kategorii 4-6 lat: Julia Sawicka, Aurelia Luto, Zuzanna Synowiec, Domink Kuźniewski, Olivia Klepczuk, Joanna Marć, Maya Kozłowska, Julia Łabazowicz, Juliusz Warzecha, Natalia Nolan, Timothy Czech, Julia Jastrzębska, Sophia Knipe, Filip Juryniec.

W kategorii 7-9 lat: Oscar Stroka, Anna Dobrowolska, Jgor Rybczak, Maximilian Duda, Julia Kasprzak, Filip Chojniak,Pola Szarlej, Milena Kowalska,Zofia Król,Lena Kwiecińska, Jan Borczon, Sofia Cierzniakowska, Helena Mreńca, Claudia Boreczek, Liliana Czech, Alexander Brook – Alder, Nina Bielak, Hubert Niewiadomski, Karolina Saunders, Victoria Imbierowicz, Carmen Maciejczyk, Lena Kubiak, Jan Połczyński, Gabrysia Domoradzka, Antoni Mreńca, Marta Godek, Amelia Trawińska, Antoni Marć, Łucja Wiktorek.

W kategorii 10 – 12 lat: Lara Thompson-Bezerra, Antoni Borczon, Oliwia Gołąbek, Benjamin du Plessis, Emilia Albrycht, Maya Mansoor, Marta Godek, Kinga Lewko, Anna Fil, Aleksandra Rodak, Monika Marć, Aleksandra Ignasiak, Aleksandra Marciniak, Hubert Rogaliński, Natalia Krystyna Brzezicka, Paulina Zduńska, Lilly Marek, Kamila Golczyńska, Maya Cierzniakowska, Wiktoria Sprzonczak, Kevin Zięba.

W kategorii powyżej 14 lat: Nadia Kwiecińska.

Za udział w konkursie uczniowie otrzymają dyplomy, które zostaną im wręczone na początku roku szkolnego. Wszytkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Maja Brodzińska
Dyrektor Szkoły

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poniżej zamieszczamy również treść listu Polskiej Macierzy Szkolnej z oficjalnym ogłoszeniem wyników konkursu a w załączniku pełną listę Laureatów "Wirtu@lnego Wierszowiska 2020"

 

OFICJALNE WYNIKI KONKURSU:

To była wyjątkowa edycja, bo - po raz pierwszy w historii - wirtualna. Technika w służbie sztuki :) Organizacja konkursu w sieci na tak dużą skalę była nowością i wyzwaniem dla wszystkich, ale ogromnie cieszy fakt, że wzięło w nim udział prawie 80 uczestników! Ten odzew pokazał, że nie ma dla Was rzeczy niemożliwych i nawet w nietypowych warunkach potraficie się zmobilizować i przygotować wspaniałe występy, które ujęły i Jurorów, i Organizatorów konkursu.

Polska Macierz Szkolna bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom "Wirtu@lnego Wierszowiska” oraz rodzicom, opiekunom, nauczycielom i dyrektorom, którzy pomagali, zachęcali i motywowali dzieciaki do wzięcia udziału w naszym konkursie. Nagrania pozostaną dla Was i dla nas piękną pamiątką na przyszłość!

Wszystkim dzieciom pragniemy podarować pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w „Wirtu@lnym Wierszowisku 2020”, które wyślemy pocztą, dlatego prosimy Państwa o mejla zwrotnego z adresem. Z laureatami będziemy się kontaktować indywidualnie w sprawie przekazania nagród.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wszystkich Was zapraszamy do zmagań konkursowych już za rok w X jubileuszowej edycji „Wierszowiska”.

Pozdrawiam serdecznie

Katarzyna Władyka
Examinations Officer
Polska Macierz Szkolna

 

Zapraszamy na stronę Facebooka  Polskiej Macierzy Szkolnej w Wielkiej Brytanii do wysłuchania nagrania Przewodniczącego Jury, Pana Michała Rusinka, który odczytał werdykt:  https://www.facebook.com/PMSLondyn/videos/2762702770632331/


w dół

Lokalizacja

Szkoła Przedmiotów Ojczystych
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

Szkoła Przedmiotów Ojczystych

im. Marii Skłodowskiej-Curie

The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

email: admin@PolskaSzkolaPutney.com

Account Name (Nazwa Konta):
Polish School Putney

Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

Account Number (Numer Konta): 46551668