loading...
19 stycznia / Erwiny, Henryka, Mariusza

Szkoła nasza jest silnie związana z Polską Rzymsko-Katolicką Parafią Wimbledon-Putney i jej Polskim Kościołem pod wezwaniem Św. Jana Ewangelisty na Putney.

Księża z tej właśnie parafii uczą nasze dzieci religii, a w parafialnym kościele odprawiane są wszystkie msze święte związane z życiem naszej szkoły - od mszy inaugurujacej rok szkolny, poprzez święta narodowe i religijne w ciągu roku, aż po mszę dziękczynną na zakończenie każdego roku akademickiego. Nasi uczniowie biorąc w nich udział również regularnie prezentują okolicznościowe występy bądź inscenizacje słowno-muzyczne wypracowane w ramach zajęć Szkoły Polskiej.

Parafia Wimbledon-Putney obchodziła jesienią 2009 roku swoje 50-lecie powstania. Jest dumą i dorobkiem pracy wielu pokoleń Polaków związanych z rejonem Putney-Wimbledon. Kościół, jak i znajdujący się przy kościele Polski Ośrodek Kulturalny (POK), stanowią bardzo ważne i prężne centrum polskości w pd-zach. Londynie, zarówno w sensie polskiej kultury i tradycji, jak również życia towarzyskiego różnych grup wiekowych naszych rodaków. Wraz z Polską Szkołą i Polskim Harcerstwem tworzy spójną platformę kształtowania przynależności narodowej naszych dzieci tudzież rozwijania ich więzi z Ojczyzną i Polonią na całym świecie.

 

Podajemy poniżej adresy i wskazówki jak dotrzeć do kościoła i POK-u, a zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami zachęcamy do odwiedzenia parafialnej strony internetowej.

w dół

Lokalizacja

Szkoła Przedmiotów Ojczystych
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

Szkoła Przedmiotów Ojczystych

im. Marii Skłodowskiej-Curie

The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

email: admin@PolskaSzkolaPutney.com

Account Name (Nazwa Konta):
Polish School Putney

Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

Account Number (Numer Konta): 46551668