loading...
15 czerwca / Jolanty, Lotara, Wita

16 września 2017 r. Dyrektor Szkoły Pani Maja Brodzińska przywitała nas na uroczystej inauguracji rozpoczęcia roku akademickiego:


Powitanie na Nowy Rok Szkolny 2017-18

Londyn, 06.10.2017 r.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie !

Było mi ogromnie miło widzieć Was, tak licznie zgromadzonych, na rozpoczęciu nowego roku szkolnego. To dla mnie wielki zaszczyt i odpowiedzialność kierować tak dużą i prężną szkołą. Zakładali ją, blisko 60 lat temu, zmuszeni do pozostania na obczyźnie Rodacy pragnący, by ich urodzone poza Polską dzieci, nie zatraciły polskiej mowy i polskiej tożsamości. Przez te lata szkoła nasza przeszła ogromne przemiany, ale cel pozostał ten sam.

Nie raz już miałam okazję wyrazić swoje głębokie przekonanie, że siła naszej szkoły tkwi w pasji i zaangażowaniu rodziców i nauczycieli. Szkoła, nawet taka, która otwiera swoje progi tylko raz w tygodniu, to organizm złożony i wymagający, przede wszystkim dużego nakładu czasu. Przez te wiele lat udało się nam zbudować solidny fundament – profesjonalną kadrę oddanych nauczycieli oraz działających w Zarządzie rodziców, pełniących wiele odpowiedzialnych, niezbędnych do życia szkoły funkcji.

Zachęcam do angażowania się! Macie Państwo różne zawody i talenty. Użyczcie ich szkole, w której uczą się Wasze dzieci. Obserwuję, że od lat Ci sami rodzice wytrwale służą szkole. Ale w pewnym momencie odejdą. Potrzebni są nowi. Potrzebna jest ciągłość. Możecie nas wspierać na wiele sposobów – począwszy od motywowania Waszych dzieci, poprzez dobry i stały kontakt z nauczycielami, udział w imprezach inicjowanych przez szkołę, odbywanie dyżurów, obecność na walnych zebraniach (choć obowiązkowa, spełniana bywa przez nielicznych rodziców), po zgłaszanie własnych inicjatyw. Doskonałym przykładem tego ostatniego jest powołanie do życia Rady Koła Rodziców, bez której nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia szkoły. To RKR organizuje liczne atrakcje dla dzieci na terenie szkoły, ale przede wszystkim festyny szkolne, które nie tylko znacznie wspierają budżet szkoły, ale są okazją do integracji naszej szkolnej rodziny. Innym przykładem oddolnej inicjatywy rodziców było zorganizowanie biblioteki szkolnej.

Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się zarejestrować szkołę w Charity Commision. Pracuje nad tym grupa osób wybranych spośród grona nauczycielskiego i Zarządu. Zasady Waszego udziału w życiu szkoły pozostaną te same.

Mamy za sobą zaledwie kilka sobót i już bardzo dużo się działo. Gościliśmy Salon Poezji, Muzyki i Teatru z Toronto ze sztuką dla klas starszych pt. „Promieniowanie”, poświęconą naszej patronce Marii Skłodowskiej-Curie oraz aktorów Sceny Polskiej z Londynu z przedstawieniem dla najmłodszych p.t. „Jak Wróbelek Elemelek do szkoły wędrował”. Klasy maturalne, w ramach lekcji historii, wzięły udział w prelekcji organizowanej przez Polską Macierz Szkolną i Instytut Kultury Polskiej, na temat rotmistrza Pileckiego. Mamy w planie nowe atrakcje i te, które na stałe wpisały się do naszego kalendarza, jak akademie, festyny, konkursy itd. Staramy się rozwijać i kształcić naszych uczniów w różnorodny i zapadający w pamięć sposób.

Życzmy sobie, by ten rok był równie pracowity i owocny, jak poprzednie!

Z poważaniem,

Maja Brodzińska

Dyrektor Szkoły 

 

w dół

Lokalizacja

Szkoła Przedmiotów Ojczystych
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ursuline High School
The Downs, Wimbledon
London, SW20 8HG

Szkoła jest zlokalizowana niedaleko stacji pociągów Wimbledon i Raynes Park.
Połączenia tramwajowe i autobusowe do Wimbledonu lub pociągiem i autobusem z Raynes Park Nr 131 i 57 (zatrzymują się przy ulicy Crescent Rd)
Szkoła położona jest 15 minut spacerem od Wimbledonu, 10 minut od Raynes Park.

Szkoła Przedmiotów Ojczystych

im. Marii Skłodowskiej-Curie

The Downs / Wimbledon / London / SW20 8HG

email: admin@PolskaSzkolaPutney.com

Account Name (Nazwa Konta):
Polish School Putney

Sort Code (Numer Rozliczeniowy Banku): 30-94-77

Account Number (Numer Konta): 46551668